Острів котів - відкриваю коробку з грою

Все більше і більше настільних ігор з’являється українською. От і сьогодні Гікач анонсував початок передзамовлення на крутяцьку гру “Острів котів” (The Isle of Cats).

Я встигла покрутити в руках коробку з базовою грою (саме її розпаковування ви можете переглянути прямо зараз), а також обидва доповнення – “Запізнілі гості” та “Несподівані гості” та пограти у все це багатство. Детальний відгук про механіки гри та враження від партій ви отримаєте трохи згодом, а зараз розкажу про свої перші думки.

Оформлення та наповнення коробки з грою Острів котів

Сама коробка досить важкенька і, що мені не дуже до вподоби — біла (а значить буде трохи маститися, якщо часто брати її з собою). Всередині: три великих пачки з картами (оформлені вони просто мімімішно — хочу собі шпалери з такими котиками!), повні правила гри та коротка шпаргалка для спрощеної сімейної версії, блокнотик для підрахунку балів, олівчик і найголовніше — купа тайлів з кицьками! Коти лежать, сплять, муркотять, граються та усіляко приваблюють своїм виглядом. Вони різних кольорів і в деяких навіть є роги. Такі гарні яскраві й милі.

В принципі, якщо дати цю гру любителям котиків то можна навіть не розповідати правила — вони зможуть себе зайняти просто роздивляючись плиточку за плиточкою. Ще в коробці є жетони риби та скарбів і дерев’яні фігурки котиків. Так! Котики просто всюди.

Чи є щось окрім гарних компонентів?

Справедливості заради варто зазначити що в гри дуже непоганий гемплей (але найголовніше це котики!). З перших сторінок прочитання правил поглиблюєшся в розуміння своєї священної місії — врятувати цілі сімейства котячих від знахабнілого злодія Веша (так, у відео я з десяток разів неправильно вимовляю його ім’я), що мріє знищити пухнастих. Проблема в тому, що коти не дуже в курсі, що ви їх рятуєте. Тому доведеться діяти хитрістю: підготувати спеціальні кошики та багато риби, щоб заманити їх на корабель. Далі ще складніше, бо треба розташувати котів таким чином, щоб вони почували себе якнайкраще. На все про все всього 5 днів, а хочеться ж врятувати якнайбільше пухнастих!

Гра виходить тактичною, з великою кількістю відкритої інформації й невеличкою секретної, можливістю зіпсувати плани опонентів (а в соло режимі навпаки, саме вам буде постійно заважати пакосна сестричка), напругою під час останніх раундів, коли виявляється, що найпотрібніші тайлики котів вже просто не влазять на корабель та простою системою підрахунку балів.

Ну от, не хотіла розповідати про особливості гри, але зупинитись складно, бо це великий і якісний проєкт, в який цікаво грати й про який хочеться розповісти світу, щоб якомога більше людей мали змогу пограти в цікаву гру про котів.

Замовити “Острів котів” та доповнення зі знижкою -20% вже зараз можна на сайті Гікача. Передзамовлення триватиме до 10 серпня 2020 року, розсилка запланована на кінець вересня 2020 року.

Подивитися календар виходу українських ігор та локалізацій можна тут.

Підтримайте нас на Патреоні або заходьте в крамничку з прикрасами для гіків.

Фотографії для обкладинки відео та статі завантажені з сайту BGG, автор першої – Damon Asher (@drasher25), другої – Eric (@kalchio).

Тримаємо вас в курсі найцікавіших та найактуальніших подій світу настільних ігор в Україні.
Розповідаємо про настільні ігри просто, весело та цікаво.