«Welcome to» - огляд гри

13:53 28.07.2020
«Welcome to» - огляд гри

Нещодавно видавництво Kilogames анонсувало початок роботи над наступною локалізацією. Цього разу, замість перевіреного часом хіта, обрали цікавеньку новинку – «Welcome to». На щастя я вже встигла зіграти в неї, поки гостювала у Ростика у Львові й тому із задоволенням поділюсь із вами враженнями від гри.

Підготовка до партії не займає багато часу – кожен з учасників отримує листочок із зображенням свого майбутнього міста та олівець. На стіл викладаються декілька цілей, виконання яких приносить переможні бали. Колода карт будинків перемішується і в центрі стола розміщуються три однакові за кількістю стопки карт.

Перший гравець відкриває по одній карті із кожної стопки. На них зображені цифри від 1 до 15. Гравці обирають одну з карт і вписують її номер на одну з трьох вулиць свого міста. Як і в реальному житті, нумерація має іти послідовно, в порядку зростання номерів, і після цифри 8 не може раптово з'явитися 3, а потім 11. Має значення не тільки лицьова сторона відкритої карти, а й зворотна на вершині стопки.

Там може з'явитися можливість:

  • добудувати до свого маєтку басейн і тим самим збільшити вартість району;
  • огородити певний сектор парканом, отримуючи бали за це;
  • побудувати в містечку парк.

Є на звороті карт і зображення що можуть полегшити життя, якщо ви вписали номер зовсім не туди, не подумавши. Наприклад, одне із зображень дозволяє добудувати поруч будинок із таким само номером і літерою (наприклад поруч з будинком номер 10 може вирости 10-а). Але такі дії потроху віднімають у вас переможні бали.

Ви отримуєте переможні бали не тільки за парки, басейни та інші привабливі місця у вашому місті, а й за виконання цілей що були на початку гри викладені в центрі столу. Той хто виконає ціль першим – отримає більше балів, всі інші учасники, яким вдасться це зробити – трохи менше. Цілі також стосуються вашого власного містечка: наприклад потрібно забудувати другу вулицю до кінця, або ж якнайшвидше вибудувати маєтки на початку і кінці кожної з вулиць або розмістити певну кількість парканів. Цілі в грі доволі різноманітні та дозволяють зробити настолку доволі реіграбельною.

Гра завершується якщо виконано хоча б одну з цих умов:

  • один з гравців заповнив будинками всі 3 вулиці;
  • один з гравців виконав всі 3 цілі, які приносять переможні бали;
  • один з гравців три рази пропускає хід, бо не може нічого побудувати у своєму містечку (нещасний ще й отримує штрафні бали за це).

Одночасно може грати до сотні учасників, старше 10 років, – головне щоб вистачило листочків з блокнота. Партія займає до пів години часу.

f

Може здатися, що це доволі проста та одноманітна гра: відкриваєш карти – записуєш, щось у своєму блокнотику, але це не так (про що свідчить рейтинг 7,7 на БГГ*). Кожна партія доволі унікальна, бо в ній змінюються цілі та карти будинків випадковим чином об’єднуються зі спеціальними абілками. Кожен намагається якнайшвидше виконати ціли та вигадує для цього свою стратегію, яка може виявитись зовсім недієвою, через те що потрібне поєднання карт все ніяк не з'являється на полі.

Ця гра має гарний баланс між вдачею та можливістю продумати свої ходи. І що найголовніше – вона викликає емоції. Ви радієте, коли вдалося закрити дірку між будиночками, коли вже майже втратили надію на це. Ви сумуєте, коли вже декілька ходів поспіль відкриваються зовсім не ті номери що вам потрібні. Ви відчуваєте напругу, коли йдете ніс в ніс з кимось із суперників, намагаючись виконати одну й ту саму ціль та хочете стрибати від щастя, якщо вам вдалося досягнути її першим.

Особисто мені подобається механіка roll&write**, яка використовується в «Welcome to» і я рада, що ігри з такою механікою нарешті з'являться і солов'їною мовою. Дякую видавництву Kilogames за вибір цікавої гри до локалізації. Так тримати!)


* Board game geek – популярний англомовний ресурс, на якому користувачі мають змогу виставляти оцінку зіграним іграм від 1 до 10, створюючи таким чином рейтинг ігор.
** roll&write – механіка, під час якої кидаються куби (в даному випадку замість кубів – відкриваються нові карти) і гравці записують значення у власному планшеті, в тому порядку, який здається їм найбільш виграшним.

 

Тримаємо вас в курсі найцікавіших та найактуальніших подій світу настільних ігор в Україні.
Розповідаємо про настільні ігри просто, весело та цікаво.