Гра Traffic – вантажоперевезення в українських реаліях

14:24 17.01.2021
Гра Traffic – вантажоперевезення в українських реаліях

Не так давно українське видавництво Bombat Game робило передзамовлення на свою нову гру “Traffic”. Я долучився і вже на початку минулого тижня отримав коробку на пошті. Проте дні видалися досить напруженими, тож відкрити новинку та нарешті зіграти вийшло тільки на вихідних. 

Отже, що воно таке, цей Трафік?

Це карткова сімейна гра, і я не візьмуся визначити її належність до якогось із жанрів. Правила дуже прості, хоча буклет доволі об’ємний. На руках у гравців є карти з вагонами, локомотивами та певними діями. Усі гравці спочатку формуватимуть… еее… валку? Якщо ви дотичні до залізниці, і знаєте, як називається ота сукупність вагонів, яку тягнуть локомотиви, напишіть, будь ласка, в коментарях. В правилах написано, просто потяги, але в контексті цього допису це слово буде не дуже доречним. Давайте я називатиму сукупність вагонів ешелоном, мені так зручніше, а вам зрозуміліше.

Вибачте, що відволікся, продовжуємо. Гравці формуватимуть ешелони трьох типів: швидкісний, пасажирський і вантажний, а потім тиритимуть вагони один у одного з під носа, називаючи це відправленням потягів. Загалом є дві основних колії, куди можна виставляти вагончики. Потім можна додавати нові колії, коли прийдуть відповідні карти. На одній колії можна формувати ешелон тільки одного типу. Тобто якщо вже стоїть вантажний вагон, то пасажирський туди вже не причепиш. У кожного вагона є вартість у переможних балах. Також є спеціальні вагони, які можна додавати до ешелонів будь-якого типу. Одні спеціальні вагони дозволяють зробити додатковий хід, інші – зменшити чи збільшити кількість вагонів, шо може тягнути локомотив, треті – віднімають певну кількість балів. Ну і таке інше. 

Коли на колії вже вимальовується ешелон, можна причепити локомотив і відправити потяг. Кожен локомотив може тягнути певну кількість вагонів. Якщо в ешелоні більше вагонів, локомотив тягне стільки, скільки може, решту лишає. Відправлений потяг (локомотив з усіма вагонами, які він забрав) кладеться поруч з гравцем, який виклав локомотив (можна міні колодою, щоб не займало багато місця). В кінці гри перемагає той учасник, який набере найбільшу кількість переможних балів у своїх поїздах. Також не варто перемішувати потяги між собою. Краще розкладати їх окремими пачками, бо деякі спеціальні вагони подвоюють вартість потяга. Буде складно розібратися, що саме подвоювати, якщо воно все до купи.

Також у грі є карти дій, які перетворюють і без того конфліктний пасьянс в Гру Престолів. За допомогою цих карт можна переставляти вагони, забирати у інших гравців карти та робити інші веселі капості. Насправді ці карти, на мою думку, дуже оживляють гру, перетворюючи суху математичну задачку в дуже веселу математичну задачку. 

Враження

Моя дочка, якій ось буквально вчора виповнилося 8 років, сказала, що їй не цікаво, бо треба довго чекати наступного ходу. Як на мене, даунтайм тут зовсім невеликий, бо в хід можна або взяти карти (одну карту з колоди локомотивів, або три карти з колоди вагонів), або зіграти одну чи дві карти з руки. Це дуже швидко і затягнути можна хіба довгими роздумами над тим, що ж зіграти. Тому думаю причина в чомусь іншому, бо “Маленький Принц” і “Ліхтарики” з приблизно таким же, а то й більшим даунтаймом їй цілком заходять.

А от моя сестра-підліток дуже захопилася цією настолкою. Напевно дався взнаки досвід в шахах, бо грала вона зважливо і дуже підступно, обійшовши усіх суперників по балам (мене обігнала вдвічі). 

Щодо моїх вражень, то мені гра сподобалася. Є над чим подумати, є місце для хитрих комбінацій та болісних підстав. Також у грі “Traffic” велика взаємодія між гравцями. Треба слідкувати, хто з якої колоди тягне, що там за ешелони на коліях і хто може поцупити вагончики і наламати тобі всі плани. Такий собі Каркасон на мінімалках.

Висновок

Якщо ви хочете просто покидатися картішками, “Traffic” не для вас. Якщо вам подобається трошки помізкувати, попідставляти супротивників і не страшно бачити, як ешелон, який ви ретельно підганяли під локомотив у вас на руці, забирає інший гравець, – то якраз то шо треба. 

Якість карт цілком пристойна, є паперовий органайзер, тож відносно велика коробка не виглядає пустою, хоча по факту в середині лиш колода карт. Правила розжовані до найдрібніших деталей, що особисто в мене викликало певні проблеми. Вперше я їх читав ще до того, як оформити передзамовлення і, звісно, читав по діагоналі, а тому пропустив один важливий момент. Але для новачків, мені здається, буде нормально, бо не повинно виникати додаткових питань. 

Загалом гра цілком коштує своїх грошей і я повністю задоволений придбанням, навіть не дивлячись на те, що мала забракувала.

UPD: “Traffic” перекочував з моєї колекції настільних ігор в колекцію сестри. Але то нічого, Софії сподобалося, то нехай грається.

Сиджу і думаю, як стався цей делікатний віджим і чому на сайті Бомбатів гри нема в наявності? Вона ж осьо тільки з’явилася. Невже все розібрали по передзамовленням? 

Тримаємо вас в курсі найцікавіших та найактуальніших подій світу настільних ігор в Україні.
Розповідаємо про настільні ігри просто, весело та цікаво.