Одного разу в Києві, або ТОП 5 настолок для посиденьок

13:53 28.07.2020
Одного разу в Києві, або ТОП 5 настолок для посиденьок

Не так давно мене запросили в гості на потусити зі словами: і принеси ше Уно. “Виклик прийнято” подумав я і зібрав повну торбу настолок. А оскільки це був не вечір, а понад 8 годин постійної гри в шось просте, то за результатами можна навіть скласти ТОП.
Звісно, це не буде універсальний ТОП. Універсальних ТОПів настолок взагалі не буває. Навіть в одній і тій самій компанії настолки швидко приїдаються і одне й те саме багато разів поспіль вже не заходить.

Для початку опишу аудиторію та мету. Ми зібралися потусити з друзями. Давно один одного не бачили, і найголовніше було все ж потриндіти в живу, а не в чатику. В плані настолок - аудиторія широкого діапазону. Загалом нас було п’ятеро. Один нульцевий (за плечима тільки Геометрія Уяви під час наших колишніх посиденьок), троє трошки щось знають (ну якісь патігейми кілька разів грали), ну і я - супер-мега-ультра гік на їхньому фоні. У що грати такою компанією? Та безліч варіантів. Але оскільки я безжальна тварюка і не цураюся ставити експерименти над людьми, то і тут вирішив дізнатися відповідь саме експериментальним шляхом. ШОК! СЕНСАЦІЯ! Результати жахливих дослідів.

ТОП 5

На п’ятому місці цього вечора опинився Манчкін: Warhammer. Українська локалізація від видавництва Третя Планета (Манчкін українською). Саме в цю гру вподобали собі всі присутні, але на етапі розповіді правил виявився невеличкий недолік. Але все по порядку. Трошки про гру.

У Манчкіні кожен з учасників - це шукач пригод, що у складі геройського паті спускається у підземелля та намагається побороти монстрів. Так само як і в ДнД, ВоВ чи безлічі інших настільних чи комп'ютерних ігор. З однією малеенькою відмінністю. Тут ваше завдання підставити та надурити ваших товаришів і першим здобути десятий рівень.

Манчкін: Warhammer - це тематичний манчкін у світі вархаммера. Жоден з присутніх (крім мене) гадки не мав, шо то за вархамер. Але це не завадило нам отримати задоволення від гри та пореготати з написів на картах.

Недолік, про який я обіцяв розповісти. Один з учасників вирішив, що грати він буде, але розбиратися з правилами не хоче. Тому щоходу питав: “Що мені робити?”. По суті за нього грали ми, і цей мерзотник майже переміг.

Чому 5 місце? Навіть такі прості правила, як у манчкіна, викликали купу питань. А здавалося б, що складного? Вибив двері, натовк пику, взяв скарби. Шо там пояснювати? Але ні, розібратися змогли не всі.

ТОП 4

На четвертому місці опинилися Швидерця. Українська локалізація від Ігромаг - Світ Настільних Ігор. У цю гру ми грали вчотирьох, поки чекали п’ятого. Гра зайшла просто на ура, але не стала хітом вечора. Проте спочатку давайте про гру.

У Швидерцях кожен учасник отримує комплект відерець п’яти кольорів. Кожного раунду з колоди відкривається одна карта з певним зображенням. Це може бути човен, вітрило якого розфарбоване в ті ж 5 кольорів, що й відерця. Це може бути вулиця з кольоровими домами чи ряд кольорових автомобілів. Гравці наввипередки розташовують відерця в такому ж порядку, як і кольори на карті. В одних випадках треба виставити горизонтальний ряд, в інших - зробити вежу, ставлячи відерця одне в одне. Хто перший впорався, забирає собі карту виконаного завдання. Наприкінці гри перемагає той, хто назбирав найбільше карт.

Цікавою особливістю цієї гри є дзвоник, на який потрібно натиснути, щойно завершив завдання. Я вже давно знаю, що діти в захваті від цієї деталі. А тепер переконався, що й дорослі кайфують.

Чому 4 місце? Не дивлячись на те, що ми чудово розважилися і досхочу нареготалися дубасячи по тому дзвонику і один одного по рукам, гра потребує повної концентрації. Тобто жодних балачок, а це не дуже підходило в нашому випадку.

ТОП 3


А на третьому місці у нас виявилося Уно. Ну просили, я приніс, чому б ні? По суті Уно - це той самий брідж, який грають звичайною колодою гральних карт, тільки з деякими нюансами. Нанси відрізняються в залежності від версії самого Уно. Ми грали в Уно Монстр Хай, позичене в моєї дочки.

Трошки про гру. У кожного учасника на руці на початку гри є 7 карт. Задача - якнайшвидше їх позбутися. Карти є чотирьох кольорів номіналом від 0 до 9. Можна викладати або карту такого ж номіналу, або такого ж кольору. Не маєш чим ходити? Тягнеш карту. Також є спеціальні карти, що змушують наступного гравця тягнути додаткові карти, пропускати хід і таке інше.

Чому 3 місце? Всі знали правила принаймні бріджа. Але гра не пішла. Причина в тому, що перед Уно ми вже встигли зіграти у гру, що посіла перше місце. Вона виявилася значно веселішою. Зіграли кілька партій в Уно й повернулися до переможця.

ТОП 2


Тут у нас Дженга! Так, витягати брусочки з нестійкої вежі дуже весело. Та шо там, за цим навіть просто спостерігати цікаво.

Маємо вежу з дерев’яних брусочків. Кожен гравець по черзі витягає з середини вежі брусочок і ставить його зверху. В кого башта впаде - той і програв. Гра насправді захоплює і викликає масу емоцій. Кожен раз ти думаєш, що вона вже все - падає. І ти дістав останній можливий брусочок. А потім проходить коло, а вежа не впала. І тобі знову тягнути! Незабутні відчуття.

Чому друге місце? Гра шикарна, тут без питань. На відміну від Швидерець, з поточної реальності випадає тільки той гравець, який тягне брусочок. Усі решта продовжують спілкуватися, кепкують та відволікають.

ПОЗА КОНКУРСОМ

Геометрія Уяви, українська локалізація від Ігромаг - Світ Настільних Ігор - беззаперечний хіт більшості наших посиденьок у цій (та й в усіх інших) компанії. Грали багато разів будь-яким складом. Заходить на ура, купа сміху, купа веселощів.

У грі є прозорі карти з певними символами та умовними позначенням. А також колода з завданнями. Один гравець отримує завдання: слово, словосполучення чи навіть якийсь вираз і намагається його пояснити за допомогою прозорих карт. Усі решта учасників намагаються відгадати, що ж їм таке показують. Масса реготу, від якого буквально сльози навертаються. Заходить усім без виключення.

Чому поза конкурсом? Цього разу у мене була ціла торба ігор і друзяки забажали зіграти у щось нове.

ТОП 1


І нарешті, яка ж гра підкорила серця моїх друзів так сильно, що ми грали партію за партією з невеличкими перервами на інші ігри? Досвідчені гравці зараз почнуть фейспалмити, сміятися чи плюватися, але це… барабанний бій… Вечірка Мопсів від Видавництво настільних ігор Feelindigo!

Так, виявляється, дорослі дядьки і тітки також дуже сміються з карти з какахою, і шаленіють від мопсів-єдинорогів.

По суті ця гра має багато спільного з Уно. В неї теж можна грати звичайною колодою гральних карт. Вона також має в основі якусь народну гру. Загалом тут є карти чотирьох кольорів від 0 до 10. Проте кольори тут ролі не грають. У кожного учасника на руці 3 карти. В свій хід треба викласти одну карту, і добрати одну карту з колоди. Викладати можна тільки такого ж, або більшого номіналу, що й попередня карта. Якщо нема чим бити, забираєш усі викладені карти в руку. Найцікавіше починається, коли колода закінчується, і вже не потрібно добирати. Адже мета - першим позбутися усіх своїх карт. Тут також є спеціальні карти. Мопс, що женеться за своїм хвостом, змінює напрям номіналів. Тобто якщо треба було викладати такого ж або більшого номіналу, то після цієї карти, треба викладати такого ж, або меншого. Єдиноріг відправляє всі викладені карти у відбій, а какаха обнуляє усі ефекти і наступний гравець може ходити будь якою картою.

За що перше місце?

Саме за цією грою ми провели майже весь день. Ми говорили, сміялися, і продовжували грати. Мопси ненапряжні, не відволікають від бесіди. І в той самий час гра тримає в напруженні. Купа карт, яка все збільшується і яку хтось скоріш за все забере вруку, змушує серйозно нервувати. І ти видихаєш з полегшенням, коли гравець перед тобою скидає то все у відбій єдинорогом.

Що я можу сказати? В жодну гру у своєму житті я не грав стільки партій поспіль, ще й без перерви. Звісно, багато залежить від компанії та настрою. Але ми загралися на стільки, що розійшлися пізньої ночі, хоча планували завершувати посиденьки ще до темряви. А це дорогого варте.

Ось такий вийшов ТОП 5 настолок для посиденьок з ненастольщиками. Звісно, наступного разу треба буде взяти інші ігри і ТОП буде виглядати геть інакше. Проте кожна із зазначених тут ігор точно варта уваги.

 

 

Тримаємо вас в курсі найцікавіших та найактуальніших подій світу настільних ігор в Україні.
Розповідаємо про настільні ігри просто, весело та цікаво.