Star Wars: Outer Rim

10:58 20.01.2021
Star Wars: Outer Rim

Вітаю всіх з уже минулим Днем Незалежності України. Не знаю, як ви, а я святкував, граючи в настолки. А точніше в одну – Star Wars: Outer Rim. Ну що я можу сказати? Fantasy Flight Games (виробник гри) як завжди на висоті, та й Зоряні Війни – один з найулюбленіших моїх сетінгів. Тому задоволення просто через край.

Персонажі, в шкурі яких дійсно хочеться побувати

Проте давайте розберемося, що це за гра? Ігри на кшталт Outer Rim називають пісочницями. Залазиш в цю пісочницю і роби собі що хочеш. В нашому випадку кожен із гравців виступає в ролі одного з не зовсім чесних персонажів часів розквіту Імперії. Тобто ми граємо за найманців, бандитів та мисливців за головами. В першій партії, наприклад, я був відомим дроїдом IG-88. Нажаль уся історія та пригоди цього робота тепер не канонічні. Проте він засвітився в трейлері до серіалу “Мандалорець”, і виглядає він там вкрай потужним. Тож чекаю з нетерпінням на серіал… Щось я відійшов від теми. Ну я попердажав, що люблю Зоряні Війни.

Отже, гра. Ви починаєте на якійсь загумінковий планеті зовнішнього кільця. Космосом носяться патрулі Імперії, Альянсу Повстанців, Синдикату та Хатів. Навколо панує хаос та беззаконня, а найдієвіше право – це право сильнішого. Будь-хто може прийти і забрати у вас усе, якщо ви не можете захиститися. Тому ви вирішуєте, що треба й самому ставати сильним. Ви знаходите розвалюху на бляхах, що так-сяк може перевозити вас із однієї планети на іншу і починаєте свій довгий шлях до слави. Так, мета гри – стати найвідомішим мисливцем за головами у всій галактиці. Або найманцем. Або контрабандистом. Власне не важливо, яким чином ви здобудете славу, у будь-якому разі це буде протизаконно. 

Цей планшет – це і є ти. Стосунки з фракціями, корабель, озброєння, поранення, замовлення. Усе тут.

Але враховуючи, що за контроль над зовнішнім кільцем борються 4 фракції, і у кожної з них свої правила, законність тут – поняття відносне. Виконуючи роботу для Повстанців, ви псуєте відносини з Імперією. Збиваючи борги на користь Хатів, ви викликаєте невдоволення у представників синдикату, і так далі. Хоча насправді, можна з дружити з усіма одразу. Або ж з усіма ворогувати.

Отож, вам треба заробити гроші. За гроші ви можете купити потужну зброю, міцну броню (мій IG-88 ходив у броні штурмовика і став джерелом жартів для інших контрабандистів), новий корабель та обладнання для нього. Також гроші потрібні, щоб отримувати круті завдання та наймати членів екіпажу. Гроші можна здобувати цілком законно, перевозячи звичайні товари з планети на планету. Проте репутації ви таким чном не здобудете. Для отримання слави вам доведеться отримати контракти на голови, перевозити контрабандні товари (що зазвичай вкрай небезпечно) та виконувати іншу цікаву роботу.

Я, наприклад, вирішив звільнити полонених вукі для повстанців (ага, “Зоряні Війни: Повстанці” – перша серія). Виконання роботи реалізовано дуже цікаво. На карті є кілька пунктів, у кожному з якого є коротке описання того, що ви робите. Саме проходження складається з перевірок на вміння та боїв. Рятуючи вукі я намагався непомітно пройти повз охорону. Якби вийшло, підійшов би до дверей та намагався би їх відкрити. Але тест на стелс я провалив, тож набігла купа штурмовиків. Довелося їм наваляти і тільки потім пробувати відкрити двері. Звісно, під час виконання роботи, сутичок з патрулями, або просто під час випадкових зустрічей наваляти можуть і вам.

Контракти за голову виконуються інакше. Потрібно отримати контракт, знайти ціль, захопити її, а потім доставити на вказану планету. І тільки тоді ви отримаєте винагороду. Певної гостринки додає і те, що вам можуть замовити члена екіпажа іншого гравця. Це чи не єдина можливість набити пику персонажам інших учасників партії (насправді там є ще деякі події, абілки та навіть робота, що дозволяє битися з іншими гравцями, але таких карт, як на мене, вкрай мало).

Десь там на дальному краї я полюю на черговий патруль

Також хочу зауважити, що у кожного персонажа є свої особливості та розвиток. У другій партії я грав мандалоркою Кетсу Оніо (ага, знов мультсеріал “Повстанці”). Виконав її персональні цілі і став отримувати по 4000 кредитів за кожну перемогу в бою. Додатково до інших винагород. Також я купив собі корабель IG-2000, прокачавши який, зміг нападати на патрулі і при цьому не псувати відносини з фракціями. Вийшла доволі потужна комба. А в екіпажі у мене був чувак, який перетворював грошову винагороду за роботу у репутацію. Нажаль цей парубочок з’явився надто пізно і для перемоги не вистачило кількох ходів. 

Ось чому це зветься пісочницею. Маємо досить велике поле і цілу купу можливостей. Роби, що хочеш, бався де хочеш. Також тут є певна доля випадковості. Це і карти, і кубики, і жетони, які розставляються випадковим чином в закриту. Проте за допомогою властивостей персонажів чи членів команди, карти можна прокручувати, куби перекидати, а жетони підглядати, тому випадковість, як на мене, цілком збалансована. А от взаємодії з гравцями особисто мені було замало. Тим не менше, гра просто чудова і точно варта, щоб в неї зіграти. А для пошановувачів Зоряних Війн – взагалі обов’язкова.

Дякую Ернесту та Микиті за приємні партії та купу позитивних емоцій! Чуваки, було круто! Треба повторити.

P. S. Гроші та мініатюрки на світлинах не рідні. Власник гри докупляв їх окремо. В коробці були картонні жетончики.

Тримаємо вас в курсі найцікавіших та найактуальніших подій світу настільних ігор в Україні.
Розповідаємо про настільні ігри просто, весело та цікаво.