Чи існуватиме життя після пандемії? Настільні ігри

17:49 27.10.2020
Чи існуватиме життя після пандемії? Настільні ігри

З 4 по 10 травня проходитиме Перший Онлайн Чемпіонат Європи з Пумсе. Це такий розділ тхеквондо, де спортсмени не спарингуються, а змагаються у технічності виконання вправ. СТОП, СТОП, СТОП, не лякайтеся, ви на сайті про настільні ігри і говоритимемо ми саме про них. Але настільні ігри не існують за межами простору та часу, вони – частина нашого повсякденного життя, тому зміни у світі впливатимуть і на настолки.

Як я вже писав, вперше в історії проводитимуть ОНЛАЙН чемпіонат з тхеквондо. Такого ще ніколи не робили. Насправді за час карантину відбулося багато того, чого раніше ніколи не робили. І зараз усі видання намагаються передбачити, як же зміниться світ під впливом пандемії? Одні роблять цілком обґрунтовані прогнози. Інші пускаються берега у своїх фантазіях та пишуть відверту маячню. 

Я також хочу поміркувати над тим, як зміниться індустрія настільних ігор. І щоб не видатися карколомним фантазером, я все ж таки спочатку розповім, на чому ґрунтуються мої міркування. 

Перше. Пам’ятаєте 20 квітня і ціни на нафту в мінус 37 доларів за барель? Найцікавіше те, що внаслідок такого обвалу цін варто очікувати підвищення цін на бензин. Там багато факторів, і щоб усе пояснити, треба робити окремий допис, а в нас тут про ігри а не про нафту.

Друге. У зв’язку з карантином екологія так покращилася, що Ґрета Тунберг повернулася у школу. Але карантин колись закінчиться і усі країни світу намагатимуться надолужити втрачене. А тому екологічні проблеми відійдуть на задній план. Таке вже було після кризи 2008. Після неї як раз сталося значне та швидке погіршення екологічної ситуації саме тому, що усі намагалися відновити економічні показники незважаючи на збільшення шкідливих викидів.

Третє. Можливо ви не знали, але у 91ому році у світі почалася пандемія холери, що триває і понині. Що змінилося у ці майже 30 років? Ну зараз нікому в голову не стукне пити воду з річки без фільтрації та обробки. В іншому, все як було.

У 91ому році у світі почалася пандемія холери, що триває і понині

Четверте. Через коронавірус найімовірніше знизиться рівень глобалізації. Тобто корпорації все ж вкладуть гроші, щоб створити весь ланцюжок виготовлення товарів в одне місце, а не так, що одна деталь з Китаю, друга з Італії, сировина з родовищ найбідніших країн Африки, а збирають все до купи в підвалах Троєщини. Також вже зараз збільшується попит на віддалену роботу. І насправді це почалося ще до коронавірусу. Здається влітку 19ого японці проводили масштабні дослідження та видали рекомендації щодо доцільності переведення на віддалену роботу усіх, хто може працювати віддалено. 

Давайте підіб’ємо підсумки. Скоріш за все якихось особливих змін чекати не варто. Бензин, разом з усім решта і далі дорожчатиме, а про екологію думатимуть тільки тоді, коли не буде суттєвіших проблем. Насправді так було завжди, забруднення та вирубка лісів тебе не цікавить, якщо тобі жерти нічого. А якщо завод , що коптить оранжевим димом, це єдине, що здатне дати тобі зарплатню, на яку ти можеш прогодувати сім’ю, то ти цей завод і цей дим ще й захищатимеш, разом з усіма іншими робітниками. Навряд чи нас чекає майбутнє, де всі сидітимуть вдома та спілкуватимуться з іншими людьми лише онлайн. Максимум, на що можна очікувати – люди частіше митимуть руки. Також я дуже би зрадів, якби нарешті в суспільстві з’явилася звичка сидіти вдома, якщо відчуваєш себе трошки хворим, а не йти на роботу всіх там заражати (а ще попутно заразити всіх у транспорті, магазині і таке інше).

То що ж з настільними іграми? 

Зараз багато видавців відкривають доступ до безкоштовних ПнП ігор, щоб підтримати шанувальників настолок, що сидять на карантині. Докладніше можна почитати в Оліному матеріалі, там же є і посилання на самі ПнП.

Також зараз набувають популярності різноманітні онлайн платформи, де можна пограти в настолочки по мережі. Багато ігор продають в електронному варіанті, продають зі знижкою, деякі взагалі роздають безкоштовно. Крім цього видавництва активно просувають соло ігри та дуельки. Тобто те, що можна грати на самоті чи удвох. 

Насправді усе це – не більше ніж спроби використати ситуацію, щоб відхопити собі частину ринку. Тобто пропонують те, на що зараз є попит. Безкоштовні ПнП та цифрові ігри – це як промо матеріали. Рекламна акція, щоб підвищити лояльність клієнтів. Знижки на комп’ютерні версії настолок та просування соло і дуельних настолок – боротьба за ринок. Попит на такі ігри різко підскочив, і цим користуються. Бо карантин завершиться і попит знову суттєво просяде. 

Я хочу сказати, що і тут все як зазвичай. Видавці просто обирають найвигіднішу на даний момент стратегію та діють згідно неї. Тобто якихось суттєвих змін чи нововведень немає.

То що ж очікувати після карантину? Скоріш за все, видавництва концентруватимуться на дешевих та простих настолках. Міжнародний Валютний Фонд прогнозує шалене падіння економічних показників усім країнам у цьому році. Простіше кажучи, нас чекає економічна криза і навряд чи дорогі настолки з купою міньок будуть користуватися шаленим попитом. У більшості людей світу просто не буде на це грошей. Але той же МВФ каже, що вже в 21ому економіка повертатиметься до норми. Деякі країни навіть вийдуть на колишній рівень. Тому дорогі масштабні настолки з купою компонентів не пропадуть, просто якийсь час будуть не найпопулярнішим придбанням. 

Що буде з патіґеймами? Та мабуть все лишиться як і зараз. Доки вулиці не завалені трупами, люди не повірять в реальність небезпеки того, чого вони не бачать. А якщо зважити на те, що багато досліджень прямо чи опосередковано вказують на те, що небезпека не така вже й велика, то вулиці, завалені трупами, ми навряд чи побачимо. Культура ігор в настільні ігри великою компанією нікуди не дінеться. 

Особисто я очікую збільшення кількості соло ігор. Ті ж Fantasy Flight Games судячи з їхнього допису про найкращі соло ігри цього видавництва, потрапили в дуже скрутне становище. В них просто недостатньо соло ігор, і довелося пхати туди дуельки й коопи, та якось це виправдовувати. Думаю зараз кожне видавництво спробує якимось чином отримати кілька соло ігор (купити права, зробити перевидання, спробувати створити) про всяк випадок. А якщо ще один карантин, а їм продавати нічого?

Також цілком імовірно, що виробництво настолок переїде з Китаю у ті країни, де базуються самі видавництва. Звісно, через це настолки подорожчають, але скоріше за все ми просто не помітимо цього подорожчання на фоні світової економічної кризи. З іншого боку, таким чином видавництва вбережуть себе від затримок виробництва та зменшать негативні наслідки можливих майбутніх карантинів. 

Тобто не варто чекати якихось особливих змін. Все лишиться як раніше. Хіба що побільшає соло ігор та цифрових версій настолок і інтроверти нарешті теж зможуть стати тру настольщиками. 

На цьому все. Мийте руки, підтримуйте нас на патреоні і бережіть здоров’я. Міша.

Тримаємо вас в курсі найцікавіших та найактуальніших подій світу настільних ігор в Україні.
Розповідаємо про настільні ігри просто, весело та цікаво.