Habitats – створи свій парк

 Habitats – створи свій парк

А ви коли-небудь були на сафарі? Ні? Тоді маєте змогу уявити себе на ньому завдяки нескладній та приємній грі “Habitats”. І нехай англійська назва (та правила) вас не лякають, зовсім скоро гра буде локалізована видавництвом IGames.

Ця настолочка підійде для компанії з 2-5 людей, віком від 8 років. Партія замає трохи більше 30 хвилин. На початку кожен з гравців отримує тайл із зображенням дороги. Це – в’їзд у ваш особистий розкішний парк. Чи цікаво в ньому буде? Залежить тільки від вас. До цього тайла гравці приєднують нові паркові території. Це можуть бути ліси, луки, квіти, озера або ж скелі. До того ж у власному парку можна оселити диких звірів. Але задля того, щоб вони почали приносити переможні бали їх потрібно оточити територіями максимально схожими на природний ареал проживання. Мені подобається ця тематика. Здається, що гра прекрасно підійде для сімейного дозвілля і для того щоб ознайомити школярів з різновидом фауни та флори. В “Habitats” можна знайти 68 гарно намальованих різних тварин та комах.

Цікавим є механізм вибору нових тайлів. Під час підготовки до раунду гравці складають в центрі столу з випадкових тайлів квадрат – 4х4 шматочки. По сторонам цього квадрату розташовуються фішки гравців. Під час свого ходу можна посунути фішку на один крок вперед, направо, чи наліво. Гравець отримує тайл, на який стала його фішка та має приєднати його до власного парку. За фішкою викладається новий тайл з запасу. Завдяки цій механіці гра стає досить стратегічною. Можна планувати власні дії на багато кроків вперед, продумувати, які території треба захопити в першу чергу і слідкувати за тим, що збирають інші гравці (а значить інколи заважати їм отримати необхідне).

Окрім того кожного раунду гравці можуть виконати спеціальне завдання, що принесе додаткові бали. Ці міні-квести (наприклад, побудувати найдовший парк або найвіддаленіший від дороги) змушують мислити нестандартно. Не просто розташовувати шматочки навмання, а задіювати логіку. Всього гра риває три раунди. Всі три завдання відкриті з перших хвилин партії, а значить до їх виконання також можна готуватись з перших кроків.

Хочете спробувати “Habitats”? Тоді приїжджайте на ГІКОСФЕРА #2. Зіграємо разом!

Іванченко Ольга

Related post

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *